Informace o projektu

 

 

 

Projekt ArtWall Strakonice se týká prezentace umění ve veřejném a otevřeném prostoru. Hlavními záměry tohoto projektu je upozornit veřejnost na lokální tvorbu, představit ji a skrze ni dát možnost navázat novou spolupráci mezi lidmi, kteří by se za normálních okolností možná v tvorbě vůbec nesetkali. Vzbudit v lidech, kterým není lhostejná úroveň kultury v tomto prostředí touhu po inovaci a motivaci se na ní podílet. Podnětem k vytvoření tohoto projektu byla absence jakéhokoli legálního prostoru k představení existující / nově vznikající tvorby ve Strakonicích. Jsme přesvědčeni o tom, že tady existuje silný potenciál nápadů, jež stojí za to realizovat.

 

Dílčími cíli projektu je umožnit případným zájemcům se zadarmo prezentovat v galerii pod širým nebem (a rozšířit tak svoji tvorbu do povědomí obyvatel města), inspirovat další autory k vlastní tvorbě a případně k uspořádání výstavy v tomto místě.

 

Projekt byl odstartován 5. května 2012 vernisáží k výstavě nazvané Můj prostor, finanční prostředky využité k vytištění velkoformátových fotografií a výrobě vitrín byly získány z grantu nadace O2 – Think Big. (M.Mandrysz, M.Vadlejch a O.Maroušková). Iniciátorem tohoto projektu byl Marcel Mandrysz, realizace proběhla pod hlavičkou neformální skupiny Jsme StrakoniceOd 15.9.2012 do 5.8.2017 bylo oficiálním provozovatelem sdružení SunCab a kurátorkami Michaela Sýkorová (2012-17), Petra Lacinová (2012-13) a Jitka Petrášová (2016-17). Od poloviny roku 2017 přebírá vedení galerie Marcel Mandrysz. FB - Artwall Strakonice.

 

Pokud něco tvoříte a nemáte prostředky k uspořádání vlastní výstavy, či vás prostě jen zaujal prostor galerie pod širým nebem, kontaktujte nás. Tyto výstavní plochy je možné využít i pro prezentaci místních škol, jejich vzájemnému setkání, spolupráci či vystavování klauzurních a školních prací. Výstava bude obměňována v období jednoho až tří měsíců, dle zájmu vystavujících (e-mail je uveden v sekci „kontakty“).

Máte-li jakoukoliv připomínku nebo jakýkoliv nápad, který se týká námětu pro další výstavu, napište nám!

 

Tento projekt by nemohl být realizován bez finanční podpory nadace Think Big. Děkujeme.

www.thinkbig.cz